Psycholog Warszawa, psychiatra, depresja – leczenie w Warszawie

Co to jest depresja – jak leczyć w Warszawie?

Ludzie bywają smutni, czy też przygnębieni, z wielu różnych powodów. Czasem ten powód jest błahy, czasem jest nieco większy, by urosnąć nawet do rozmiarów tragedii. Nawet, jeżeli popłyną nam łzy, albo nie możemy dojść do siebie po utracie pracy, nie oznacza to jednakże, iż jesteśmy w depresji. Depresja bowiem, to coś więcej, to schorzenie, które klasyfikuje się już jako choroba, często bardzo długa trwająca, a nie stan przejściowy, który minie nam za dwa lub trzy dni.

Czym charakteryzuje się depresja?

Jest to zaburzenie psychiczne – nie oznaczające oczywiście od razu choroby psychicznej, to po prostu psychiczny problem, z którym musimy się zmierzyć. Polega ona na tym, iż chory nie ma nastroju, a mówiąc bardziej medycznie, jego nastrój jest obniżony do pewnego stopnia, lub nawet w stopniu znacznym, występuje brak apetytu, brak zainteresowania tym, co się dzieje wokoło niego. Bywa również tak, że chory po prostu przestaje się zajmować, interesować tym, co dawniej lubił, porzuca swoje własne hobby. Do tego bardzo często obserwuje się bezsenność, spowolnienie, uczucie zmęczenia i ciągła, nieustająca potrzeba spania, poczucie winy i braku własnej wartości, niska sprawność myślenia, a do tego bardzo często myśli samobójcze, które mogą przerodzić się w zamiary i próby samobójcze.

Czy depresja jest groźna?

Oczywiście, że tak. Jak już zostało nadmienione w poprzednim akapicie, depresja nieleczona i pogłębiająca się może prowadzić do nie tylko myśli, ale i prób samobójczych, z czego część może niestety okazać się udana. Dlatego chory wymaga pomocy i to nie tylko ze strony lekarzy, ale również i jego rodziny, czy też przyjaciół, jego bliskich.

A gdzie tej pomocy poszukiwać? Kto pomoże? Psycholog? Psychiatra?

Najlepszym rozwiązaniem będzie rozpoznanie choroby, to znaczy zrozumienie, że to, co przeżywamy, nie należy do grupy tak zwanych zwykłych smutków, a jest poważniejszym problemem. Potem, kiedy już się do tego przed samym sobą przyznany, trzeba odszukać lekarza, który pomoże nam zmierzyć się z tą chorobą. W tym celu albo przeglądamy książkę telefoniczną, albo – co jest znacznie szybszym sposobem i łatwiejszym – uruchamiamy nasz komputer, włączamy przeglądarkę internetową i w pasku adresu wpisujemy hasło, jakie chcemy wyszukać – w naszym przypadku będzie to na przykład „psycholog Warszawa„, jeżeli mieszkamy w stolicy, lub też w jej okolicach.

Co zrobić po wizycie u takiego psychologa?

Odpowiedź jest bardzo prosta – słuchać jego zaleceń. Może zdarzyć się tak, że nie podejmie się naszego leczenia, a skieruje nas nieco dalej, czyli do psychiatry. Również nie oznacza to choroby psychicznej, jest jedynie dowodem na to, że nasz organizm potrzebuje czegoś więcej, niż rozmów z psychologiem, aby poczuć się lepiej, a mianowicie pewnych leków. W takim przypadku naszym celem będzie psychiatra Warszawa. W ciężkich przypadkach depresję leczy się w szpitalu, ale zaznaczyć trzeba jedno – jeżeli słucha się lekarza, depresja warszawa – i w każdym innym mieście – jest w dużym stopniu uleczalna.

Ten wpis został opublikowany w kategorii psychiatra warszawa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.